درباره ما + تماس با ما

https://www.dsarmaye.ir/?p=12436

آغاز کاهش صادرات نفت اوپک

شرکت رصد نفتکش پترولجستیک اعلام کرد صادرات نفت اوپک از ابتدای ماه میلادی جاری تا به حال، کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است که نشان می دهد اعضای این گروه به کاهش تولیدی که تحت توافق اوپک پلاس تصویب شد، عمل می کنند.
534193

به گزارش دنیای سرمایه گذاری آنلاین به نقل از ایسنا، اوپک پلاس که شامل کشورهای عضو اوپک و متحدانشان نظیر روسیه است، به دلیل نگرانی فزاینده از وقوع رکود اقتصادی و کاهش تقاضا برای سوخت، هدف تولید نفت خود را از نوامبر به میزان دو میلیون بشکه در روز معادل حدود دو درصد از تولید جهان کاهش داده است.

این دیدگاه پترولجستیک، ارزیابی اولیه از میزان کاهش تولیدی است که اوپک بر اساس توافق اوپک پلاس، انجام می دهد.

دانیل گربر، مدیرعامل پترولجستیک به رویترز گفت: صادرات نفت اوپک در نیمه اول نوامبر به میزان قابل توجهی کمتر بود. انتظار داریم این روند تا پایان ماه بهبود پیدا کند اما حجم صادرات این گروه در مقایسه با اوجی که اکتبر داشت، کمتر خواهد بود. انتظار داریم صادرات اوپک در نوامبر، حداکثر یک میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند که نشان می دهد کاهش تولید اوپک پلاس، طبق توافق صورت گرفته است.

مقر اوپک در وین درباره‌این گزارش اظهارنظر نکرد.

سهم اوپک از کاهش تولید تصویب شده، ۱.۲۷ میلیون بشکه در روز است؛ بنابراین کاهش یک میلیون بشکه‌ای صادرات، نشان می دهد که بخش قابل توجهی از کاهش توافق شده در عرضه جهانی، انجام شده است.

پترولجستیک یکی از شرکتهایی است که عرضه نفت توسط اوپک و تولیدکنندگان دیگر در بازار جهانی را با رصد نفتکش و روشهای دیگر، دنبال می کند.

اوپک قرار است گزارش ماهانه بعدی خود را ۱۳ دسامبر منتشر کند که در این گزارش آمار نوامبر ارائه می‌شود.

تولیدکنندگان اوپک پلاس از ابتدای سال میلادی جاری سرگرم افزایش تدریجی تولیدشان برای خاتمه دادن به محدودیت عرضه‌ای بودند که از سال ۲۰۲۰ به اجرا گذاشتند اما از اکتبر، روندشان را معکوس کرده و تولیدشان را کاهش دادند.

بر اساس گزارش رویترز، هیثم الغیص، دبیرکل اوپک روز چهارشنبه اظهار کرد: این سازمان آماده است برای منفعت بازارهای نفت مداخله کند. اوپک آگاه و محتاط بوده و تحولات اقتصادی جهان را زیر نظر دارد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

اشتراک گذاری
توئیت
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
ارسال
ایمیل

آغاز برداشت از فاز ۱۱ پارس جنوبی در آینده نزدیک/ میدان مشترک تعیین‌تکلیف‌نشده‌ای نداریم

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به شتاب‌بخشی به‌ روند تکمیل طرح‌های مهم و راهبردی به‌ویژه توسعه میدان‌های مشترک تأکید کرد: این روزها و در آستانه ورود به زمستان، حداکثر حجم عملیات در میدان مشترک پارس جنوبی برای تولید گاز در حال اجراست.

توزیع بنزین سوپر در روزهای آینده/ تراز تولید و مصرف بنزین منفی شد

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مشکل توزیع بنزین سوپر طی روزهای آینده برطرف می‌شود، اما مشکل اساسی مصرف بالای بنزین در کشور است چراکه اکنون تراز تولید و مصرف منفی شده است.

مکانیزم سقف قیمت برای نفت روسیه چطور عمل می‌کند؟

مکانیزم سقف قیمت گروه هفت، استرالیا و اعضای اتحادیه اروپا برای نفت روسیه با هدف محدود کردن درآمدهای نفتی روسیه و همزمان تداوم عرضه این کشور به بازارهای جهانی، از روز دوشنبه به اجرا درآمد.

صعود قیمت نفت پس از تصمیم اوپک پلاس

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر تصمیم وزیران اوپک پلاس برای عدم تغییر اهداف تولید پیش از آغاز تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه و اجرای مکانیزم سقف قیمت گروه هفت، حداکثر دو درصد صعود کرد.

خرید ۴۰ درصد نفت اورال روسیه توسط هند

بر اساس محاسبات رویترز در ماه نوامبر هند ۴۰ درصد نفت اورال روسیه را خریداری کرده است. محموله‌های نفتی روسیه به اروپا که قبلا بزرگترین مصرف کننده نفت روسیه بود، کمی کمتر از یک چهارم بود. تقریبا کل حجم صادرات نفت به پالایشگاه هایی تحویل داده شد که شرکت های نفتی روسیه در آنها سهام دارند.

برنامه ریزی آرامکو برای یک عرضه اولیه میلیارد دلاری

واحد پالایش آرامکو عربستان سعودی لوبریف به دنبال عرضه عمومی است. این شرکت بانک های بزرگ بین المللی را برای مدیریت فهرست استخدام کرده است. عرضه در بازار سهام عربستان می تواند تا ۱ میلیارد دلار افزایش یابد.

وزارت خانه بلاتکلیف

این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید که اول چاه را بکن بعد منار را بدزد؟ در واقع اگر برعکس

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

درآمد ۵۸۶.۰۰۰ میلیارد ریالی بانک ملت از محل اعطای تسهیلات

بانک ملت اطلاعات و صورت های مالی یک ماهه منتهی به پایان آبان ماه سال جاری را منتشر کرد که بر اساس آن، این بانک خصوصی در ۸ ماهه ابتدای سال از محل اعطای تسهیلات، بیش از ۵۸۵.۷۸۴ میلیارد ریال درآمد در حساب های خود منظور کرده است.

اقتصاد روسیه همچنان درگیر چالش

یک نظرسنجی تجاری امروز (دوشنبه) نشان داد که شرایط صنعت خدمات روسیه برای دومین ماه متوالی در نوامبر کاهش یافته است زیرا شرکت‌ها همچنان با فشار تحریم‌های غرب، تقاضای ضعیف مصرف‌کنندگان در داخل و چالش‌های لجستیکی مواجه هستند.