https://www.dsarmaye.ir/?p=13645

اقتصاد روسیه همچنان درگیر چالش

62448574
یک نظرسنجی تجاری امروز (دوشنبه) نشان داد که شرایط صنعت خدمات روسیه برای دومین ماه متوالی در نوامبر کاهش یافته است زیرا شرکت‌ها همچنان با فشار تحریم‌های غرب، تقاضای ضعیف مصرف‌کنندگان در داخل و چالش‌های لجستیکی مواجه هستند.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری آنلاین به نقل از ایسنا، شاخص مدیران خرید جهانی اس‌اندپی خدمات روسی پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح هشت ماهه ۴۳.۷ در یک ماه قبل به ۴۸.۳ صعود کرد اما زیر مرز ۵۰ که انبساط را از انقباض جدا می‌کند، باقی ماند.

آخرین بررسی‌های شاخص مدیران خرید شاخص‌های عملکرد اقتصادی که به دقت مورد بررسی قرار گرفته‌اند، نشانه‌هایی را نشان می‌دهند که شرکت‌های روسی به طور آزمایشی در حال بهبودی از ضربه اولیه اقتصادی هستند.

یک نظرسنجی دیگر که هفته گذشته منتشر شد نشان داد صنعت تولید روسیه در ماه نوامبر با سریع‌ترین سرعت خود در تقریباً شش سال اخیر گسترش یافته است اما شرکت‌های خدماتی روسی هنوز با چالش‌های زیادی به دلیل تحریم‌ها و تأثیرات مداوم جنگ در اوکراین مواجه هستند.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌اندپی گلوبال عنوان کرد که سفارشات صادراتی در ماه نوامبر سریع‌تر از یک ماه قبل کاهش یافت، در حالی که تقاضای داخلی ضعیف باقی ماند و سطح اشتغال کاهش یافت.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

کد خبر: 13645

اشتراک گذاری
توئیت
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
ارسال
ایمیل

ثبات اجباری بازار ارز

بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در بازار ارز تمام توان خود را به کار گرفته است؛ در روزهای جاری نوسان زیادی در بازار ارز مشاهده نمی شود

سبد معیشت کارگران را عادلانه محاسبه کنیم

کارشناسان محاسبه تورم سبد معیشت خانوارهای کارگری در جریان تعیین دستمزد را ضروری دانسته و تاکید دارند که سبد معیشت و رقم دستمزد سال ‌آینده باید عادلانه و منطبق با واقعیات روز جامعه و در جهت حفظ قدرت خرید کارگران تعیین شود.

بررسی راهکارهای اجرای موفق قانون شناسه کالا در ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هفتاد و دومین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" راهکارها و پیامدهای اجرای قانون شناسه کالا برای قطعات و لوازم یدکی ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

سقوط در ابتدا، صعود در انتها

با این که شاخص کل بورس این هفته را با سقوط آغاز کرد و این سقوط در روز دوم نیز ادامه یافت، اما در پایان هفته ورق به نفع شاخص برگشت و روند صعودی شاخص آغاز شد.

مبلغ ورودی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار تعیین شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با اشاره به مصوبه امروز این کمیسیون گفت که حقوق ورودی واردات گوشی های تلفن همراه خارجی بالای ۶۰۰ دلار برابر ١۵ درصد تعیین می شود. واردات گوشی در سایر رویه‌ها به ماخذ دو برابر محاسبه و دریافت خواهد شد.