تسریع در اجرای برنامه‌های آب و خاک بخش کشاورزی با همراهی سازمان برنامه و بودجه

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اسناد بالادستی و تکالیف قانونی حوزه آب و خاک کشور، بر همراهی سازمان برنامه و بودجه برای سرعت بخشیدن به اجرای برنامه‌های این معاونت تاکید کرد.

کاهش ۳ میلیون تنی واردات کالاهای اساسی به کشور با رشد تولید محصولات کشاورزی

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از کاهش ۳ میلیون تنی واردات کالاهای اساسی به کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: با رشد تولید محصولات کشاورزی، روند کاهشی نیاز به واردات کالاهای اساسی در سال جاری نیز ادامه دارد.

ثبت بیش از ۶۲ میلیون تُن حجم عملیات بازرگانی کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در سال ۱۴۰۱ شاهد مدیریت ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تن ذخایر راهبردی کالاهای اساسی بودیم و حجم عملیات بازرگانی کالاهای اساسی در این سال، به بیش از ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تُن رسید.

کشف تخلف عرضه خارج از شبکه شکر دولتی

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی، از کشف تخلف عرضه خارج از شبکه شکر دولتی طی یک ماموریت مشترک بین بازرسان خراسان شمالی و تهران خبر داد.

کاهش ضریب وابستگی کنجاله سویا و دانه‌های روغنی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ضریب وابستگی گندم و جو به واردات کاهش یافته است اما در کنجاله سویا و دانه‌های روغنی بیش از ۸۵ درصد وابستگی داریم لذا باید الگوی کشت را مورد توجه ویژه قرار دهیم.

سه میلیون تن بیشتر از سال گذشته گندم داخلی خریداری شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه تا ساعت هفت صبح امروز، 10 میلیون و 226 تن گندم از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده است، گفت: سال گذشته تا این تاریخ، هفت میلیون و 105 هزار تن گندم خریداری شده بود.

حل مشکلات کشاورزان و کارگزاران در میز خدمت شرکت خدمات حمایتی کشاورزی

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به همراه سایر اعضای هیئت مدیره و معاونین و همچنین تعدادی از مدیران شرکت، در پی اعلام عمومی برگزاری میز ارتباط مردمی در ستاد شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، به تماس‌های کارگزاران و کشاورزان و مشکلات طرح شده از سوی آنها پاسخ دادند.

۹۸ درصد از بذر مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود/ سهم ۵۶۰ هزار تنی سازمان تات از بذرهای گواهی شده کشور

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: حدود ۹۸ درصد از بذر مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج هم سهم ۵۶۰ هزار تن از بذور گواهی شده را به خود اختصاص داده است.

پیش‌بینی تولید ۱۰۰ تن خاویار تا سال ۱۴۰۴

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور اعلام کرد: تولید ۱۰ هزار تن گوشت ماهی خاویاری و ۱۰۰ تن خاویار در ایران در چشم‌انداز ۱۴۰۴ پیش‌بینی شده است.

واردات برنج و گندم به کشور کاهش یافت

طبق آمار گمرک در چهار ماهه ابتدای امسال، میزان واردات کالاهای اساسی از جمله برنج و گندم به کشور، به‌دلیل افزایش تولید آن در داخل، کاهش داشته است.

خودکفایی ۹۰ درصدی در تولید محصولات کشاورزی با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد در تامین محصولات کشاورزی و غذا خودکفا هستیم که اگر تمرکز لازم را بر روی شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشیم، ظرف چند سال آینده در ۹۰ درصد محصولات اساسی و کاربردی خودکفا خواهیم شد.

خرید ۹ میلیون تُن گندم از ۶۰۰ هزار کشاورز

مدیرعامل شرکت بازگانی دولتی ایران با اعلام اینکه خرید گندم با بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تُن افزایش نسبت به سال گذشته به مرز ۹ میلیون تُن رسیده است، گفت: این میزان گندم در قالب یک میلیون و ۶۹۹ هزار محموله از ۶۱۵ هزار کشاورز در سراسر کشور خریداری شده است.

تلاش برای رفع چالش کم آبی

معاون پژوهش، فن‌آوری و انتقال یافته‌های مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه مهمترین چالش استان کم آبی است، گفت: اصلاح روش‌های آبیاری، انتقال صیفی‌جات به گلخانه و تغییر در زمان و روش کاشت با هدف رفع این چالش در حال اجرا است.

هشت چالش‌ و مشکل مهم، پیش روی توسعه گیاهان دارویی

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خوزستان با بیان اینکه این استان پتانسیل بالایی در کشت انواع گیاهان دارویی دارد، گفت: هشت چالش مهم پیش روی توسعه گیاهان دارویی در خوزستان وجود دارد.

راهکار کاهش دما در باغات لیموی جنوب کشور

رئیس پژوهشکده مرکبات و میوه‌های نیمه گرمسیری با اشاره به تدوین دستورالعمل کاربرد سایبان در بهبود تولید لمون لیسبون گفت: روش کشت زیر توری ‌سایبان می‌تواند جهت کاهش دما در باغ در مناطق جنوبی کشور مورد بهره‌برداری قرار داد.

جرایم تعزیراتی گران فروشی 10 برابر شد

مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی گفت: با توجه به مصوبه اخیر سران سه قوا جرایم تعزیراتی گران فروشی 10 برابر شد به این معنی که اگر در گزارش پرونده بازرسان نظارتی، هر عددی را عنوان کنند، قاضی شعبه می‌تواند تا 10 برابر آن گزارش را به جریمه تبدیل کند.

حمایت بیمه کشاورزی از تولید خاویار

کارشناس اداره کل پایش و ارزیابی خسارت صندوق بیمه کشاورزی گفت: بیمه کشاورزی حدود دو سال است که از تولیدات ماهیان خاویاری حمایت می کند و در این طرح به ازاء هر کیلو خاویار، 4 میلیون و 500 هزار تومان غرامت پرداخت می‌کند.

اختصاص ۸۰ هزار تُن برنج و شکر برای ایام محرم و صفر

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از اختصاص ۸۰ هزار تُن برنج و شکر برای برپایی آیین‌های ایام محرم و صفر خبر داد و گفت: این اقلام به منظور تهیه و توزیع نذورات با قیمت‌های مصوب در اختیار هیات‌های مذهبی، تکایا و دسته‌های سوگواری و همچنین فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور قرار گرفته است.

آخرین وضعیت بازار گوشت مرغ تهران

بابایی با بیان اینکه در شرایط طبیعی روزانه تهران به ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ تن مرغ نیاز دارد، گفت: در ایام خاص مانند ماه رمضان، تاسوعا و عاشورا، مصرف مقداری بالا می‌رود و درحال حاضر در میدان بهمن متوسط روزانه ۳۲۰ تن و در کل تهران بالاتر از ۱۲۰۰ تن مرغ توزیع می‌شود.

شرط وزارت جهاد کشاورزی برای تاجران برنج

در نشست علنی امروز – دوشنبه دوم مرداد- مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مورد بررسی نحوه سیاستگذاری دستگاه‌های متولی در حوزه مدیریت بازار کالاهای راهبردی گندم و برنج در دستور کار صحن علنی قرار گرفت.

سلامت گوشت منجمد برزیلی مورد تایید است

سرپرست سازمان دامپزشکی کشور گفت: نتایج نمونه‌برداری از محموله گوشت برزیلی و آزمایش‌ها، حاکی از تایید سلامت این گوشت از نظر بار میکروبی و شرایط ظاهری است.

تاکید رییس سازمان منابع طبیعی بر پیشگیری از حریق در جنگل‌ها و مراتع

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به افزایش گرمای هوا و خشک شدن پوشش گیاهی و علفزارها در عرصه‌های منابع طبیعی، بر لزوم پیشگیری از بروز آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع تاکید کرد.

عدالت در تبلیغات انتخاباتی

به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه‌گذاری آنلاین، مرسوم است که ماه‌ها و حتی سال‌ها قبل از انتخابات با روش‌های مختلف

بررسی اهمیت تکمیل زنجیره مس کشور در نشریه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در شماره جدید ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی صنعت مس کشور و همچنین ضرورت تکمیل زنجیره ارزش آن، ...

بررسی چالش‌های صنعت فولاد ایران در میزگرد ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هشتاد و دومین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" ظرفیت‌های صنعت فولاد کشور توسط مدیران و صاحب‌نظران این حوزه مورد بحث ...

بررسی وضعیت صنعت رمزارز در ایران از سوی ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هشتادمین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" فراز و نشیب‌های صنعت رمزارز در ایران توسط مدیران و صاحب‌نظران مورد بحث و ...

بررسی چالش‌های صنعت بیمه کشور در ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هفتاد و نهمین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" مهمترین چالش‌های صنعت بیمه کشور توسط مدیران و صاحب‌نظران این حوزه مورد ...

بررسی توانمندی‌های صادراتی کشور در شماره جدید ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هفتاد و هشتمین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" توانمندی‌های صادراتی کشور توسط مدیران و صاحب‌نظران مورد بحث و بررسی قرار ...

بررسی راهکارهای اجرای موفق قانون شناسه کالا در ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هفتاد و دومین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" راهکارها و پیامدهای اجرای قانون شناسه کالا برای قطعات و لوازم یدکی ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

مسئولان باید در بین مردم باشند تا مشکلات را درک کنند

اگر مسئولان بین مردم حضور پیدا نکنند و با گوشت و پوست خود مشکلات اقتصادی، فرهنگی و سایر مسائل آن‌ها را درک نکنند، مردم در کنار تحریم‌هایی که آسیب جدی از آن‌ها خورده‌اند، قربانی زیاده‌خواهی برخی از گروه‌های داخلی خواهند شد.

نمایشگاه گروهی راه هنرمند

کافه گالری برج آزادی 17 آذر 1402 ساعت 16 بازدید 19 الی 22 ساعت 14 ال 19 کیوریتورها آزاده حسینجانی، پرستو رشنو گروه هنری آفرید

سُرخینه‌های منقوش

به گزارش دنیای سرمایه گذاری آنلاین و به نقل از مشاور هنری و رسانه‌ای نگارخانه مسعود رها، نمایشگاه انحصاری حکاکی بر مس با عنوان “سُرخینه‌های