https://www.dsarmaye.ir/?p=20085

نوسان های منفی بیت کوین

سرمایه گذاران به روزهای خوب می اندیشند

0x0
نوسانات بیت کوین همزمان با بحبوحه کاهش نقدینگی کاهش می یابد، اما یک کاتالیزور احتمالی وجود دارد که این امر را سرعت می بخشد.

نوسانات بیت کوین همزمان با بحبوحه کاهش نقدینگی کاهش می یابد، اما یک کاتالیزور احتمالی وجود دارد که این امر را سرعت می بخشد. رصد بازار نشان می دهد که نوسانات بیت کوین کاهش یافته است زیرا نقدینگی جدید به بازار سرازیر نمی شود، اما داده های زنجیره ای دلایل متعددی را نشان می دهد که چرا سرمایه گذاران بیت کوین همچنان به نگه داشتن آن ادامه می دهن و امیدوارند که آینده اتفاق های خوبی را رقم بزند.

البته قیمت در محدوده ای محدود، تثبیت شده است، زیرا سهامداران سخت مقاومت می کنند و علاوه براین نقدینگی جدید هم وارد نمی شود. در حالی که بیت کوین معمولا یک دارایی بسیار بی ثبات است، ادغام هفتگی در محدوده قیمتی 3.4 درصدی باعث شده بسیاری از تحلیلگران احساس کنند که قیمت BTC گیر کرده و متوقف شده است. برخی دیگر از معامله گران افزایش نوسانات را پیش بینی می کنند. در حالی که فقدان اقدام قیمت بیت کوین تا حدی به دلیل ورود نقدینگی جدید به بازار است، BTC هنوز در سال 2023 از بسیاری از دارایی ها بهتر عمل کرده است.

بر اساس گزارش جدید Glassnode، داده های زنجیره ای شاخص های کلیدی قیمت بیت کوین را نشان می دهد و تائید می کند. این گزارش اذعان می کند که سودهای تحقق نیافته افزایش ولی حجم کاهش یافته است. در عین حال نقدینگی ناشی از قیمت بیت کوین در شرایط تحقق یافته به صورت دوره ای پایین باقی می ماند. این ممکن است به این دلیل باشد که بسیاری از سرمایه گذاران به قیمت هایی حتی نزدیک به قیمت های فعلی بیت کوین هم فکر نمی کردند. قیمت فعلی بیت کوین منعکس کننده سطوح بیش از حد فروش تاریخی است و 9 درصد از سود محقق نشده در بازار باقی مانده است.

در عین حال وزارت خزانه داری آمریکا تاکید کرد که بیت کوین آمریکا موفق به دریافت مجوز به عنوان ارائه دهنده پول برای راه اندازی کیوسک های خودپرداز بیت کوین در این کشور نشده است. به همین دلیل بیت کوین آمریکا کار خودپردازهای رمزنگاری بدون مجوز را در ConnecticutNEWS متوقف می کند. در همین راستا  ارائه‌دهنده دستگاه خودپرداز، بیت‌کوین آمریکا، با اداره خزانه داری کانکتیکات موافقت کرد تا فعالیت‌های خود را به دلیل عدم صدور مجوز متوقف کند. در بیانیه ای که در 22 می منتشر شد، وزارت بانکداری تاکید کرد که بیت کوین آمریکا نتوانسته مجوز مناسبی برای راه اندازی کیوسک های خودپرداز بیت کوین در این ایالت به دست آورد. با این حال، پس از اینکه چهار مصرف‌کننده کانکتیکات ده‌ها هزار دلار در کلاهبرداری با کیوسک‌های مورد نظر از دست دادند، دستور رضایت اجرا شد. دولت فاش کرد: در نتیجه دستور رضایت، بیت کوین آمریکا مبلغی بالغ بر 86000 دلار به این مصرف کنندگان بازپرداخت کرد. پس از یک کیفرخواست جنایی، بیت کوین آمریکا در حال پایان دادن به فعالیت های خود در کانکتیکات است. در این حال خورخه پرز، کمیسر بانکی، نسبت به استفاده از کیوسک های رمزنگاری بدون مجوز هشدار داد. او اظهار داشت که سرمایه‌گذاران اغلب تحت فشار قرار می‌گیرند و فریب می‌خورند تا پول نقد را به کیوسک‌ها واریز کنند و مقدار مساوی از ارزهای دیجیتال را به کلاهبرداران منتقل کنند.

بیت کوین آمریکا – که امکان انتقال وجوه مصرف کنندگان به اشخاص ثالث را فراهم می کند – باید به عنوان یک انتقال دهنده پول مجوز داشته باشد. قانون راه خود را از طریق قانونگذار ایالتی برای وضع مقررات بیشتر و حمایت از مصرف کننده و درخواست مجوز برای کیوسک های ارزهای دیجیتال به عنوان فرستنده پول در کانکتیکات باز می کند. علاوه بر این، پلیس ایالت کانکتیکات، اداره بانکداری، دفتر دادستان کل و اداره حمایت از مصرف کننده کانکتیکات هشدار کلاهبرداری را علیه استفاده از خودپردازهای رمزنگاری و بیت کوین بدون مجوز صادر کردند. در ماه مارس، 52 دستگاه خودپرداز و کیوسک بیت کوین آمریکا که مظنون به استفاده در کلاهبرداری بودند در اوهایو مصادره شدند.

گفتنی است بی ثباتی ژئوپلیتیکی در سراسر جهان، همراه با سرکوب عملیات های غیرمجاز، تأثیر منفی بر شبکه کلی خودپرداز بیت کوین داشته است. تنها در ماه مارس، 3627 دستگاه خودپرداز کریپتو آفلاین شدند که بیشترین کاهش ماهانه خودپردازهای رمزنگاری را به ثبت رساند.

قیمت ها

        تومان                        دلار

 Bitcoin                                      $27,288.04         ۱,۴۳۲,۷۵۸,۴۶۹

     Ethereum                                   $1,850.66            ۹۷,۱۶۸,۷۱۰

            Tether                                         $1.00                  ۵۲,۵۱

    BNB                                            $313.26              ۱۶,۴۴۷,۸۰۲

        USD Coin                                    $1.0000               ۵۲,۵۰۴

کد خبر: 20085

اشتراک گذاری
توئیت
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
ارسال
ایمیل

آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان

معامله‌گران برتر می‌گویند که تله خرسی بیت‌کوین کامل شده است و به گفته گرت ون لاگن، تاجر و تحلیلگر ارزهای دیجیتال، بازار بیت‌کوین در حال آماده شدن برای تغییری قابل توجه است.

افزایش ۱.۵ درصدی سهم اقتصاد دیجیتالی در کشور

طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با راه‌اندازی کارگروه اقتصاد دیجیتال با هدف حل مشکلات توسعه اقتصاد دیجیتال، در کمتر از دو سال گذشته سهم این حوزه از تولید ناخالص ملی از ۶.۴ به ۷.۵ رسیده است.

برنامه ای پر از وعده های رویایی

در حالی که وعده‌های سیدابراهیم رئیسی همچنان عمل نشده باقی مانده و معلوم نیست این اندک وعده‌هایی که رئیس‌جمهور فعلی

بررسی راهکارهای اجرای موفق قانون شناسه کالا در ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هفتاد و دومین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" راهکارها و پیامدهای اجرای قانون شناسه کالا برای قطعات و لوازم یدکی ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

نوسان در بازه متعارف

با این که در اردیبهشت گذشته جدود 30 درصد از ارزش بازار سهام در نوسان های منفی شاخص کل، نابود شد اما با این حال در میان معامله گرانی که ماندن در بازار را به ترک آن ترجیح داده اند هم چنان امید وجود دارد

مبلغ یارانه کالابرگ الکترونیک بیشتر شد

وزیر تعاون،کار رفاه اجتماعی از افزایش ۸۰ هزار تومانی مبلغ یارانه کالابرگ الکترونیک خبر داد و اعلام کرد این طرح از هفته آینده اجرا می‌شود و همه یارانه‌بگیران یا هر عضو از خانواده‌هایشان که ۴۰۰ هزار تومان دریافت نقدی یارانه دارند، در صورت استفاده و خرید کالابرگ الکترونیکی مبلغ یارانه آنها به ۴۸۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.