https://www.dsarmaye.ir/?p=11866

شرایط فروش دلار سهمیه‌ای در بانک‌ها

57882311
درپی اعلام بانک مرکزی در خصوص فروش ارز در شعب منتخب چهار بانک‌ دولتی، گزارش‌های میدانی از شعب تعیین شده نشان می‌دهد که فروش ارز در این شعب شروع شده و هر کدام ساز و کار مربوط به خود را دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سرمایه‌گذاری آنلاین به نقل از ایسنا، همزمان با افزایش‌ قیمت ارز در بازار، بانک مرکزی اقداماتی برای کنترل نرخ دلار درنظر گرفت که فراهم شدن امکان فروش ارز در چهار بانک ملت، صادرات، تجارت و ملی نیز یکی از این اقدامات بود.

در این زمینه، بانک مرکزی هفته قبل از ابلاغ بخشنامه فروش ارز سرفصل سایر در این چهار بانک خبر داد و اعلام کرد که فروش ارز (اسکناس) به متقاضیان، حداکثر به مبلغ ۲۰۰۰ یورو یا معادل آن به دلار و به نرخ اعلامی توسط اداره صادرات این بانک خواهد بود. بر این اساس، فروش ارز از ۱۵ آبان تا اطلاع ثانوی با ارائه کارت ملی متقاضی در بانک‌ها امکان‌پذیر است.

در این بین، بررسی های میدانی از شعب تعیین شده تا روز گذشته حاکی از آن بود که هنوز فروش ارز در بانک‌ها شروع نشده و مسئولان ارزی بانک‌ها اعلام کردند که هنوز بخشنامه فروش ارز ابلاغ نشده است. اما مشاهدات میدانی امروز از شعب تعیین شده چهار بانک ملی، ملت، صادرات و تجارت بیانگر این است که فروش ارز در این بانک‌ها با نرخ توافقی شروع شده است.

شرط خرید ارز از بانک ملی

در این راستا، فروش ۲۰۰۰ دلار در بانک ملی اینگونه است که متقاضیان واجد شرایط می‌توانند پس از ثبت درخواست و خرید ارز از طریق اپلیکیشن «بله»، ارز خود را از طریق یکی از شعب تعیین شده بانک ملی دریافت کنند.

چگونه از بانک صادرات ارز بگیریم؟

همچنین، بررسی وضعیت فروش ارز در بانک صادرات نیز حاکی از آن است که متقاضیان با در دست داشتن کارت ملی و کارت بانک صادرات می‌توانند به شعب تعیین شده این بانک مراجعه کنند و ارز بگیرند.

شرایط فروش ۲۰۰۰ دلار در بانک تجارت

علاوه بر این، مشاهدات از شعب تعیین شده بانک تجارت برای فروش ارز بیانگر این است که متقاضیان باید مدارکی چون کارت ملی، کارت بانکی و سیم‌کارت به نام خود به همراه داشته باشند و خرید کنند.

وضعیت فروش ارز در بانک ملت

بانک ملت نیز از دیگر بانک‌های تعیین شده برای فروش ارز به مردم است و شعبه های منتخب این بانک نیز اعلام شده که از امروز فروش ارز را شروع کرده اند.

گفتنی است؛ نرخ فروش این ارز نیز هر دو ساعت یکبار تغییر می‌کند اما براساس آخرین اعلام، ۳۴ هزار و ۶۰۰ تومان است.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

کد خبر: 11866

اشتراک گذاری
توئیت
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
ارسال
ایمیل

دهمین یادواره شهدای بانک صادرات ایران برگزار شد

همزمان با دهه مبارک فجر دهمین یادواره شهدای بانک صادرات ایران با حضور جمعی از مدیران عالی، کارکنان ایثارگر و خانواده ٩٠ شهید این بانک از سراسر کشور، پنج‌شنبه ١٣ بهمن سال جاری در مشهد مقدس برگزار شد.

بررسی راهکارهای اجرای موفق قانون شناسه کالا در ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هفتاد و دومین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" راهکارها و پیامدهای اجرای قانون شناسه کالا برای قطعات و لوازم یدکی ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

سقوط در ابتدا، صعود در انتها

با این که شاخص کل بورس این هفته را با سقوط آغاز کرد و این سقوط در روز دوم نیز ادامه یافت، اما در پایان هفته ورق به نفع شاخص برگشت و روند صعودی شاخص آغاز شد.

مبلغ ورودی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار تعیین شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با اشاره به مصوبه امروز این کمیسیون گفت که حقوق ورودی واردات گوشی های تلفن همراه خارجی بالای ۶۰۰ دلار برابر ١۵ درصد تعیین می شود. واردات گوشی در سایر رویه‌ها به ماخذ دو برابر محاسبه و دریافت خواهد شد.