https://www.dsarmaye.ir/?p=15692

محمود پیشعلی عنوان کرد:

شکستن تعرفه‌های رسمی در حکم خودزنی چاپخانه‌داران است

IMG_20221204_093220_352
رییس هیات مدیره شرکت چاپ و بسته‌بندی «فرارنگ آریا» با انتقاد از قیمت‌شکنی برخی از چاپخانه‌داران گفت: اگر همکاران ما به تعرفه وفادار بمانند، صنعت چاپ شرایط به‌مراتب بهتری را تجربه خواهد کرد.

محمود پیشعلی، در گفت‌وگو با پایگاه خبری دنیای سرمایه‌گذاری، رقابت ناسالم و شکسته شدن تعرفه‌ها از سوی چاپخانه‌داران را مهمترین معضل حال حاضر بازار چاپ و بسته‌بندی دانست و گفت: متاسفانه عمده چاپخانه‌ها به تعرفه‌های اعلام‌شده از سوی اتحادیه‌ها توجهی نشان نمی‌دهند و سفارش‌های خود را با قیمت‌های به مراتب پایین‌تر از ارقام مندرج در نرخ‌نامه‌ها، آماده می‌کنند.

رییس هیات مدیره شرکت چاپ و بسته‌بندی «فرارنگ آریا» افزود: این کار حکم خودزنی را دارد و یکی از عوامل بازماندن صنعت چاپ از توسعه نیز همین خودزنی‌ها است. این مساله در کمتر صنعتی وجود دارد؛ به‌عنوان مثال هیچ شرکت تولیدکننده مصنوعات سلولزی زیر قیمت‌های متعارف بازار، دستمال کاغذی و سایر اقلام تولیدی خود را برای فروش نمی‌گذارد! درحالی که چاپخانه‌دارها مدام به فکر رقابت‌های غیرمنطقی و شکستن بازار یک‌دیگر با ارائه تعرفه‌های پایین‌تر به مشتریان هستند.

این پیشکسوت صنعت چاپ با بیان این‌که بزرگترین معضل حال حاضر صنعت چاپ، قیمت‌شکنی و بی‌توجهی به تعرفه‌های رسمی است تاکید کرد: باوجود برگزاری جلسات متعدد در زمینه رعایت نرخ‌نامه‌ها، بعضی از چاپخانه‌داران همچنان برای سرپا نگه‌داشتن واحد خود، قیمت‌شکنی می‌کنند.

پیشعلی ادامه داد: در کشورهای توسعه‌یافته، تخفیف دادن بی‌معنا است. حتی در کشور خودمان، هیچ رستوران‌ یا سوپرمارکتی به مشتریان خود تخفیف نمی‌دهد و کسی هم از آن‌ها انتظار تخفیف ندارد. اما قیمت‌شکنی همکاران ما باعث شده مشتریان صنعت چاپ به چانه زدن عادت کنند و کارهای خود را بعد از مذاکره با چندین چاپخانه، به کمترین قیمت ممکن سفارش دهند.

وی همچنین با تاکید بر نقش حسابرسی صنعتی در واحدهای چاپ و بسته‌بندی گفت: یکی دیگر از مشکلات اصلی در این صنعت، نبود حسابرسی صنعتی و قیمت‌گذاری‌های سنتی است. یک چاپخانه‌دار با محاسبه قیمت کاغذ و مرکب و سایر مواد مصرفی، سعی می‌کند ارزان‌ترین قیمت را به مشتری بدهد؛ اما به هزینه‌های سرمایه‌گذاری، استهلاک ماشین‌ها، هزینه‌های روزمره، مالیات، حق بیمه کارکنان، افزایش تعرفه برق و آب و… توجه لازم را ندارد. این مساله باعث ضرر و زیان یک چاپخانه می‌شود و در درازمدت، آن را با بحران مواجه خواهد کرد.

پیشعلی اضافه کرد: به نظر من اگر همکاران ما به تعرفه وفادار بمانند، صنعت چاپ شرایط به‌مراتب بهتری را تجربه خواهد کرد. ما باید درنظر داشته باشیم که سایر صنایع، به خدمات صنعت چاپ نیاز مبرم دارند، بنابراین اگر همه همکاران تعرفه را رعایت کنند، مشتریان نیز با آن کنار می‌آیند.

کد خبر: 15692

اشتراک گذاری
توئیت
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
ارسال
ایمیل

مبلغ ورودی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار تعیین شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با اشاره به مصوبه امروز این کمیسیون گفت که حقوق ورودی واردات گوشی های تلفن همراه خارجی بالای ۶۰۰ دلار برابر ١۵ درصد تعیین می شود. واردات گوشی در سایر رویه‌ها به ماخذ دو برابر محاسبه و دریافت خواهد شد.

واردات خودروهای کارکرده از مناطق آزاد انجام می‌شود/ تا تصویب بودجه باید منتظر ماند

در پی موافقت اعضای کمیسیون تلفیق بودجه با واردات خودروهای کارکرده زیر پنج سال در سال آینده، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فعلا واردات خودروهای دست دوم از مناطق آزاد انجام می‌شود، معتقد است که تا زمان تصویب نهایی قانون بودجه و ابلاغ و اجرای آن هیچ موردی قطعی نیست و باید منتظر ماند.

بررسی راهکارهای اجرای موفق قانون شناسه کالا در ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هفتاد و دومین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" راهکارها و پیامدهای اجرای قانون شناسه کالا برای قطعات و لوازم یدکی ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

سقوط در ابتدا، صعود در انتها

با این که شاخص کل بورس این هفته را با سقوط آغاز کرد و این سقوط در روز دوم نیز ادامه یافت، اما در پایان هفته ورق به نفع شاخص برگشت و روند صعودی شاخص آغاز شد.