مبلغ ورودی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار تعیین شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با اشاره به مصوبه امروز این کمیسیون گفت که حقوق ورودی واردات گوشی های تلفن همراه خارجی بالای ۶۰۰ دلار برابر ١۵ درصد تعیین می شود. واردات گوشی در سایر رویه‌ها به ماخذ دو برابر محاسبه و دریافت خواهد شد.

واردات خودروهای کارکرده از مناطق آزاد انجام می‌شود/ تا تصویب بودجه باید منتظر ماند

در پی موافقت اعضای کمیسیون تلفیق بودجه با واردات خودروهای کارکرده زیر پنج سال در سال آینده، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فعلا واردات خودروهای دست دوم از مناطق آزاد انجام می‌شود، معتقد است که تا زمان تصویب نهایی قانون بودجه و ابلاغ و اجرای آن هیچ موردی قطعی نیست و باید منتظر ماند.

سوپرمارکت زنجیره‌ای گندم موفق در توسعه سوپرمارکت‌داری مدرن کشور

با افزایش حدود 400 شعبه در یک‌سال گذشته، تعداد شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای گندم در کل کشور به 738 شعبه فعال رسیده که رشد بیش از دو برابری تعداد شعبه‌های این برند صنعت خرده‌فروشی را در پی داشته است.

مراقب باشیم ایجاد سازمان بازرگانی بین تولید و تجارت فاصله نیندازد

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت که اگر با ایجاد سازمان بازرگانی از فلسفه یکپارچگی و هم افزایی در حوزه تولید و تجارت دور شویم، به زیان اقتصاد خواهد بود، اما اگر این سازمان یک هیئت عامل داشته باشد و وزرا و بخش‌های مختلف به عنوان نهاد عالی تصمیم گیر سیاست‌گذار در آن عضو باشند و تحت مدیریت و نظارت چند وزیر مختلف باشند، هدایت‌پذیرتر خواهد شد.

خودرو عقب ماند، یخچال پیشی گرفت

ارزیابی عملکرد برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در بخش صنعت نشان می‌دهد که تولید خودرو در هیچ یک از سال‌های برنامه ششم توسعه به اهداف تعیین شده نرسیده و حتی در دو سال آخر بیش از یک میلیون دستگاه از هدف عقب مانده است، اما تولید یخچال در سال ۱۳۹۹ از هدف برنامه ششم پیشی گرفته است.

مالیات سیگار به جای وزارت بهداشت به وزارت کشور واریز می‌شود

رئیس انجمن تولیدکننـدگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی با بیان اینکه در حال حاضر کل وجوهی که صنعت پرداخت می‌کند به جای اینکه در اختیار وزارت بهداشت و ورزش و جوانان قرار گیرد، به بخش وزارت کشور پرداخت می‌شود، تاکید کرد مالیات نخی به ضرر تولیدکننده داخلی با نشان ایرانی است.

۳۰۶ هزار خانه به مرحله ساخت رسید/ پیشرفت تا ۴۵ درصد

براساس آمارهای ارایه شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرای طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد در شهرها و روستاها به جمع ۳۰۶ هزار واحد رسیده که ۱۰۳ هزار واحد آن در شهرها و ۲۰۳ هزار واحد آن در روستاها اجرا می‌شود. میانگین پیشرفت واحدهای شهری ۲۳ درصد و واحدهای روستایی ۴۵ درصد عنوان شده است.

نتیجه بازی با آبروی تُجار، آشفتگی بازار کاغذ بود

حمید نیکدل معتقد است؛ فرآیند واردات، توزیع و فروش کاغذ در بازار، یک فرآیند کنترل شده است، بنابراین انتساب اتهام احتکار و قاچاق به تجار کاغذ، جز آشفته کردن بازار، نتیجه‌ای نداشته است.

صنعت سبز کک سازی کشور هستیم

امروزه در بخش صنعت و معدن تولیدکنندگان زیادی فعالیت دارند که با عرضه مواد مورد نیاز به صنایع، کشور را از واردات بی نیاز کرده

قبل از قطع خدمات به صنایع اعلام کنید

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت (صمت) بیان اینکه انتظار بخش تولید این است که طبق قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در این زمینه عمل شود، گفت که بر این اساس در قانون تاکید شده دستگاه خدمتگزار که آب، برق و گاز تامین می‌کند باید قبل از قطعی خدمات آن را به صنایع اطلاع دهند.

۸۰ درصد مهارت آموختگان جذب بازار می‌شوند

معاون وزیر کار با بیان اینکه بسیاری از فرصت‌های شغلی در کشور به دلیل کمبود نیروی کار متخصص خالی مانده است، تاکید کرد: ۸۰ درصد کسانی که در محیط واقعی کار آموزش می‌بینند جذب بازار کار می‌شوند.

ایران؛ بهشت قاچاقچی ها

در حوزه پوشاک، ایران تبدیل به مستعمره ترکیه شده است و تولیدات داخلی خریدار چندانی ندارند.

موازنه منفی مصرف در بخش دولتی- خصوصی / ماجرای دولتی هایی که مشارکتشان در رشد اقتصادی منفی است

داده های بانک مرکزی حکایت از آن دارند که اگرچه رشد اقتصادی در دو فصل سال ۱۴۰۱ بر پایه قیمتهای ثابت سال ۱۳۹۵ به ترتیب ۲.۶ و ۳.۳ درصد بوده است، اما شاهد یک موازنه منفی میان نقش آفرینی بخش دولتی و خصوصی در رشد اقتصادی هستیم؛ به نحوی که اگرچه همچنان بخش دولتی یکی از بالاترین مصارف بودجه ای را دارد، اما مشارکت آن در رشد اقتصادی ۱.۱- درصد بوده، حال آنکه بخش خصوصی علیرغم تمام فراز و نشیب ها و نرخگذاری های دستوری که دولت انجام می دهد، اما در رشد اقتصادی مشارکتی ۲.۸ واحد درصدی داشته است.

مالیات ۵۰ و ۱۰۰ تومانی برای هر نخ سیگار

بر اساس لایحه بودجه از ابتدای سال ۱۴۰۲ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی مبلغ ۵۰ تومان، تولید داخل با نشان بین المللی ۱۰۰ تومان و هر بسته ۵۰ گرمی تنباکوی قلیان داخلی ۲۰ هزار تومان به عنوان مالیات دریافت می‌شود.

تاکید مدیرعامل بانک صادرات ایران بر حمایت راهبردی از صنعت پتروشیمی

​مدیرعامل بانک صادرات ایران در بازدید از دو شرکت پتروشیمی در استان بوشهر بر استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات شعب داخلی و خارجی و ابزارهای تامین زنجیره مالی برای حمایت از تولید و اشتغال در صنعت پتروشیمی تاکید کرد.

مشوق‌های مالیاتی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط اعلام شد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در راستای تحقق شعار سال، مشوق ‌های حمایت از تولید و حفظ و ایجاد اشتغال برای بنگاه ‌های کوچک و متوسط مصوبه هیات وزیران را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

چالش معرفی محصولات تولیدی با محدودیت شبکه‌های اجتماعی

موسس و مدیر گالری ارژن در گفت‌وگو با ماهنامه دنیای سرمایه گذاری با تاکید بر اینکه زنانی که در شرایط فعلی جامعه، یک کسب‌وکار جدید را شروع می‌کنند، بسیار قابل تحسین هستند، گفت: از مسئولان و نهادهای حمایتی انتظار می‌رود که با فراهم کردن شرایط کار زنان، اندکی از چالش‌های آنان را کمتر کنند تا با عشق و علاقه بیشتری به فعالیت بپردازند.

کسب و کار را باید با توجه به ظرفیت‌های محلی توسعه داد

در کشورمان کم نیستند زنانی که با تکیه بر قدرت درونی، عزت نفس و باور داشتن خود توانسته‌اند بر تمام موانعی که ممکن است در دنیای مردانه سر راه آن‌ها قد علم کند، غلبه کرده و تمام عزم، اراده و توانایی خود را به نمایش بگذارند. ویژگی‌های زیادی در بین زنان کارآفرین وجود دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به دیدگاه مثبت، اعتماد به نفس بالا، حس کمک به دیگران، توازن بین زندگی و کار، آموزش هدفمند، برنامه‌ریزی بلندمدت و… اشاره کرد.

ضرورت ایجاد تشکل ملی برای بانوان کارآفرین

موسس و مدیر گالری هنرهای دستی مهلام با بیان اینکه از کودکی به هنرهای تزئینی علاقه داشتم، اما به خاطر رشته تحصیلی، اندکی از آن دور شدم؛ تا اینکه به خاطر اهدافی که مد نظر داشتم، تصمیم گرفتم تا فعالیت هنری خود را از سر بگیرم، گفت: ابتدا به صورت خودآموز کارهای هنری انجام می‌دادم، اما به این نتیجه رسیدم که یادگیری آن به صورت تخصصی ضروری است.

۷۰ درصد بازار مودم در دست قاچاقچیان!

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران از تداوم ممنوعیت واردات مودم خبر داد و گفت که در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد مودم به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شود.

صادرات صنعت مس ۵ برابر می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور جبران عقب ماندگی ها در حوزه مس، ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام خواهد شد که موجب می شود صادرات در این حوزه از حدود ۱.۷ میلیارد کنونی به بیش از ۱۰ میلیارد دلار در پنج سال آینده افزایش یابد.

روند اجرایی طرح فاضلاب اهواز به خوبی در حال انجام است

مدیر حراست آبفا کشور در بازدید از روند اجرایی پروژه فاضلاب اهواز گفت: دولت سیزدهم، وزارت نیرو و آبفا کشور عزمی راسخ برای اجرای پروژه‌های خوزستان در بخش آب و فاضلاب دارند و خوزستان در اولویت اجرایی پروژه‌های آبفا کشور قرار دارد.

تاثیر پرداخت یارانه به هواپیماهای باری حامل کالاهای کشاورزی بر صادرات

رییس اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه پرداخت یارانه حمل و نقل صادراتی هواپیماهای باری حامل محصولات کشاورزی گفت: حمایت دولت از صادرکنندگان محصولات کشاورزی به ویژه با محوریت کشورهای اوراسیا، باعث توسعه صادرات غیرنفتی و رونق تجارت خارجی محصولات تولیدی خوزستان خواهد شد.

نوسان قیمت ها به تولید آسیب می زند

به گزارش سرمایه گذاری آنلاین،تلاش ما این است که سبد کالایی کامل از نوشیدنی ها با بهترین کیفیت و مطلوب همه ذائقه ها داشته باشیم

رشد ۱۰درصدی درآمد شرکت فولاد مبارکه

به گزارش دنیای سرمایه گذاری آنلاین به نقل از اقتصاد آنلاین؛ مهدی کویتی معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه ضمن اشاره به مطلب فوق، درآمد حاصل از فروش این شرکت در آذر ماه

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش منصوب شد

حجت اله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در حکمی سعید پورزادی را به عنوان سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش منصوب کرد.

رکود، اجبار یا کنترل قیمت مواد اولیه؟

وزیر صمت بالا بودن عرضه و کنترل قیمت مواد اولیه را از دلایل ثبات قیمت لوازم خانگی عنوان کرده، اما به رکود و قیمت گذاری دستوری اشاره نکرده است.

لزوم تعیین قیمت محصولات کشاورزی توسط کشاورز

استاندار مازندران بر اصلاح فرایندها در قیمت گذاری محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: وقتی بسیاری از اقلام کشاورزی و باغداری مانند سم و کود با قیمت آزاد به دست تولید کننده می‌رسد لازم است قیمت تولیدات کشاورزی را هم کشاورز تعیین کند؛ نه اینکه عده‌ای بدون اطلاع از وضعیت کشاورز خودسرانه اقدام به قیمت گذاری کنند.

تهدیدو فرصت بندر فاو برای بنادر ایران/ مشکل شناورهای آبادانی با کمبود سوخت یارانه‌ای

مدیرکل بنادر و دریانوردی آبادان با بیان اینکه وجود بندر فاو برای بنادر ما هم تهدید و هم فرصت است، گفت: حدود ۹۰ پست اسکله در بندر فاو عراق در حال ایجاد است و بناست یک شهر لجستیکی با تمام امکانات تا ۲۰۲۷ تکمیل شود که بازار منطقه شمال خلیج فارس را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کارگران با افزایش ۵۷ درصدی حقوق به کار دلگرم شدند

یک مقام کارگری با بیان اینکه افزایش ۵۷ درصدی دستمزدها به لحاظ روانی در جامعه کارگری تاثیرگذار بود و باعث شد کارگران به کار در کارخانه ها امیدوار شوند، تاکید کرد: اگر به سلامت و آرامش جامعه کارگری اهمیت می دهیم و به دنبال کاهش مشکلات معیشتی و اقتصادی هستیم باید به افزایش حقوق و دستمزد نیروی کار بها بدهیم.

چگونه از اصالت گارانتی مطمئن شویم؟

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف درباره چگونگی اطمینان مردم از اصالت گارانتی کالا گفت: مصرف‌کنندگان برای آسودگی خاطر بیشتر هنگام خرید کالا به سایت جامع گارانتی مراجعه کرده و شرکت‌های ارائه دهنده گارانتی معتبر را پیدا کنند.

فولادی‌ها در ۸ ماهه امسال چقدر صادر کردند؟

طبق آمار، طی هشت ماهه سال جاری بالغ بر ۹ میلیون تن صادرات اقلام فولادی صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته برای همه مقاطع تخت، محصولات، شمش فولاد و آهن اسفنجی کاهشی رقم خورده است و تنها میزان صادرات مقاطع طویل شش درصد بیشتر از میزان صادرات آن در هشت ماهه ۱۴۰۰ است.

حق وردی: تصویب نشدن قانون مالیات بر عایدی سرمایه به دلیل تعدد طرح ها در مجلس است

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی دلیل تصویب نشدن قانون مالیات بر عایدی سرمایه را تعدد طرح های در دستورکار مجلس دانست و گفت: حدود ۷۰۰ طرح در نوبت رسیدگی در صحن مجلس قرار دارند که رسیدگی به این تعداد زمان بر است.

مقصران افزایش قیمت‌ خودرو از دید وزارت صمت

وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) طی توضیحاتی به دلایل افزایش قیمت خودرو و شرایط فعلی بازار پرداخته و مقصر اصلی این افزایش قیمت‌ها را دولت قبل و مجلس (به‌ویژه کوتاهی مجلس در تصویب مالیات بر عایدی سرمایه) دانسته است.

چین و ترکیه، رقیب ایران در اوراسیا

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی با بیان اینکه چین و ترکیه، رقیب ایران در بازار اوراسیا هستند، گفت که با توجه به افزایش نرخ ارز و نیاز واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش، صنایع مادر باید فروش اعتباری را از سر بگیرند.

تاکید وزارت راه بر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی‌ با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اظهار کرد: تلاش شده که در احکام دائمی کشور، موضوعات مربوط به تامین سرمایه‌گذاری و شرکت سرمایه‌گذاران در فعالیت‌های حمل و نقلی آورده شود تا آنها بتوانند با نگاه دائمی‌تر و تضمین بیشتری به سرمایه‌گذاری نگاه کنند.

شریعتی: ساخت مسکن مطالبه ملی مجلس از دولت است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: با اجرای دقیق قانون جهش تولید مسکن و عرضه مناسب واحدهای ساخته شده تورم افسارگسیخته حاکم بر این بازار کنترل خواهد شد.

تاثیر افزایش نرخ ارز بر بازار لوازم خانگی / قیمت لوازم خانگی گران می شود؟

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه افزایش نرخ ارز تاثیری بر قیمت لوازم خانگی و تقاضا در این بازار نداشته، گفت که مغازه‌داران هم نمی‌توانند قیمت‌ها را بالا ببرند، چراکه به دلیل رکود حاکم بر بازار، افزایش قیمت، خودزنی است.

مختل شدن کارایی بورس کالا در پی عرضه مازاد بر تقاضای فولاد

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر اینکه عرضه مازاد بر تقاضای فولاد، کارایی بورس کالا را مختل خواهد کرد، خواستار اصلاح بخشنامه مربوط به کف عرضه محصولات زنجیره فولاد در بورس کالا و رفع ابهامات بخشنامه کف عرضه فولاد شد.

رتبه‌بندی اعضای اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و تشکیل کارگروه مشاوره سرمایه‌گذاری

تشکیل کارگروه مشاوره سرمایه‌گذاری، راه‌اندازی کمیسیون‌های تخصصی و رتبه‌بندی اعضا از جمله مباحث محوری نشست هم‌اندیشی اعضای اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران بود.

اعتبار ۱۰۰ میلیاردی برای توسعه صادرات/حمایت از دانش‌بنیان‌ها برای ورود به صنعت ماشین‌سازی مدرن

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری گفت: توسعه بازار صادراتی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی از برنامه‌های راهبردی جدی ما در معاونت علمی و فناوری است. ما آمادگی داریم با همکاری منابع یکی از بانک‌ها ۱۰۰ میلیارد تومان را در سال برای این شرکت‌ها اختصاص دهیم تا بتوانند صادرات داشته باشند.

تحول بنیادی کلید بخش توسعه

با نگاهی اجمالی به وضعیت زمین‌شناسی ایران چند نکته حائز اهمیت است. اول اینکه پوسته ایران‌زمین از دوران پرکامبرین (قریب یک‌میلیارد سال پیش) تا عصر

لزوم تدوین استراتژی توسعه اقتصادی در بخش صنعت/تکثرگرایی نشانه توسعه نیست

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: هم‌اکنون باید کار اساسی برای بحث تدوین استراتژی توسعه صنعتی کشور صورت گیرد. سیاست‌های صنعتی ما با مزیت‌های نسبتی سازگاری ندارد. ما از مراحل انتهایی توسعه کشورهای پیشرفته الگوبرداری کرده و بر صنایع سنگینی که خام‌فروشی بر آن سیطره دارد، تمرکز کرده‌ایم.

طفره شرکت‌های هواپیمایی و ریلی از فروش بلیت نیم بهای معلولان

به گفته رییس سازمان بهزیستی کشور، در قانون حمایت از حقوق معلولین، موضوع حمل و نقل افراد دارای معلولیت تاکید شده است ولی شرکت های هواپیمایی دولتی و خصوصی و حمل و نقل ریلی و مسافری بلیت نیم بها و یا خدمات دیگر را به بهانه واگذاری به بخش خصوصی اجرا نمی کنند.

پهلوگیری ۳ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در بندرامام

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از پهلوگیری ۳ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در اسکله فله ‌بار مجتمع بندری امام خمینی خبر داد.

حمید بدوی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص واردات نهاده‌های دامی از بندر امام خمینی به داخل کشور اظهار کرد: ۳ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی به وزن ۳۰۰ هزار تن در اسکله فله ‌بار مجتمع بندری امام خمینی پهلودهی شدند.

مدیران دولتی صدای اهالی چاپ را بشنوند!

به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه‌گذاری آنلاین، محمد نوریان، مدیر شرکت آشنا برچسب، رشد و استمرار بقاء مجتمع‌های چاپی را مستلزم رفع مشکلات اهالی این

برای اولین بار یک کاندیدای ایرانی در بخش جوایز قرار دارد

هفته گذشته فهرست نهایی راه‌یافته‌گان به مرحله پایانی انتخاب برترین مراکز خرید و صنعت خرده‌فروشی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در سال ۲۰۲۲ اعلام شد و برای اولین بار نام یک مرکز خرید ایرانی نیز در میان نامزدهای نهایی جای داشت.

آپارتمان سپر تورم شد

تحرک بازار مسکن در دومین ماه از پاییز امسال در حالی رقم خورد که به دلیل پایان فصل جابه‌جایی انتظار رشد حدود ۷ درصد قیمت‌ها و ۴۸ درصد معاملات دور از ذهن بود؛ اما کارشناسان معتقدند نوسانات نرخ ارز، بخشی از سرمایه‌ها را به منظور محافظت در برابر تورم به سمت بازار ملک سوق داد.

تمدید مهلت ساماندهی ۵۴ قلم لوازم یدکی فاقد شناسه کالا تا پایان سال

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه مهلت ساماندهی ۵۴ قلم لوازم یدکی فاقد شناسه کالا تا پایان سال تمدید شد، تاکید کرد که از ابتدای سال آینده، تمامی لوازم یدکی مشمول طرح در سطح عرضه، بایستی دارای کد رهگیری باشند.

از نظر ظرفیت دریایی و بندری کمبودی نداریم/حمل‌ونقل دریایی کشور باید متحول شود

در ایران از نظر ظرفیت دریایی و بندری کمبودی نداریم، اما مردم دریا و ظرفیت‌های دریایی کشور را به خوبی نمی‌شناسند، از این رو لازم است بسترهای لازم برای توسعه دریا در کشور فراهم شود و با الگوبرداری از کشورهای توسعه‌یافته و بومی‌سازی در برخی موارد، بهبود وضعیت اقتصادی دریا و بندر را برای کشور رقم بزنیم.

حضور هیات‌های تجاری کشورهای منطقه در نمایشگاه آینده چاپ ایران

هیات‌های تجاری چاپ کشورهای افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، روسیه، عراق، اقلیم کردستان و سوریه از نمایشگاه «آینده چاپ ایران» بازدید می‌کنند، این رویداد 20 تا 23 دی ماه در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

آیا تورم تا اسفندماه به ۵۰ درصد می رسد؟

دولت یکی از برنامه های اصلی خود را مهار تورم و حرکت به سمت کاهش آن گذاشته و در این مسیر هم تلاش کرده تا طی ماه های گذشته، سرعت گیرهایی را برای کاهش تورم در اقتصاد ایران فراهم کند؛ حالا اما فعالان اقتصادی می گویند که روند افزایش تورم که از ماه های گذشته آغاز شده شرایط را به گونه ای پیش می برد که طی ۵ ماهه آبان تا اسفندماه سال جاری، تورم به ۵۰ درصد هم برسد.

بررسی راهکارهای اجرای موفق قانون شناسه کالا در ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هفتاد و دومین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" راهکارها و پیامدهای اجرای قانون شناسه کالا برای قطعات و لوازم یدکی ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

سقوط در ابتدا، صعود در انتها

با این که شاخص کل بورس این هفته را با سقوط آغاز کرد و این سقوط در روز دوم نیز ادامه یافت، اما در پایان هفته ورق به نفع شاخص برگشت و روند صعودی شاخص آغاز شد.