درباره ما + تماس با ما

https://www.dsarmaye.ir/?p=12746

طی یکسال چقدر شغل تعاونی ایجاد شد؟

معاون وزیر تعاون از ایجاد یک میلیون و ۸۴۷ هزار فرصت شغلی در بخش تعاون طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: ۵۲ درصد اتحادیه‌ها در بخش صنعت و کشاورزی و ۴۲ درصد در بخش توزیع و خدمات فعال هستند.
57657155

به گزارش دنیای سرمایه گذاری آنلاین به نقل از  ایسنا، بر اساس قوانین بالادستی، بخش تعاون یکی از ارکان اقتصاد کشور به شمار می‌رود به نحوی که مطابق اصول ۴۳ و ۴۴ قانون اساسی، یکی از بخش‌های مهم اقتصادی، بخش تعاونی است که با پویایی آن بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی از نظام توزیع تا بیکاری برطرف و گام موثری در جهت ایجاد اشتغال پایدار و حذف دلالی و واسطه‌گری برداشته می‌شود.

فقرزدایی، توزیع عادلانه ثروت و درآمد، رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار، توسعه کارآفرینی، تقویت تولید ملی و تجمیع سرمایه‌های خرد از جمله مزیت‌های تشکیل بنگاه‌های تعاونی است.

بر اساس گزارش‌ها هزینه ایجاد شغل در بخش تعاون ارزان‌تر از سایر بخش‌هاست و با سرمایه اندک می توان در حوزه تعاون اشتغالزایی کرد.

مهدی مسکنی- معاون امور تعاون وزارت کار، از افزایش ۳.۵ درصدی ثبت تعاونی‌ها طی یکسال گذشته خبر داده و می‌گوید: در دولت سیزدهم و طی یکسال گذشته اشتغالزایی در بخش تعاون ۲.۵ درصد افزایش یافته و یک میلیون و ۸۴۷ هزار فرصت شغلی در بخش تعاون ایجاد شده است.

وی ضمن اشاره به روند افزایش پرداخت تسهیلات در بخش تعاون از عدم تحقق سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون گلایه کرده و می‌گوید: تعاون طبق قانون اساسی کشور یکی از سه بخش اقتصادی است ولی تحقق سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون از تولید ناخالص داخلی هنوز محقق نشده و به گواه سرشماری سال ۱۳۹۵ سهم تعاون در اقتصاد در حد ۶ درصد است.

آنطور که معاون وزیر کار گفته، هم اکنون ۵۲ درصد اتحادیه‌ها در بخش صنعت و کشاورزی و ۴۲ درصد در بخش توزیع و خدمات فعال هستند و راهبرد اصلی معاونت امور تعاون، مردمی کردن اقتصاد تعاونی و تقویت بخش مردمی تعاون است.

در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان اقتصاد خود را بر پایه تعاونی‌ها بنا نهاده و از این طریق ضمن توسعه فعالیت‌ها و مشارکت‌های جمعی به تجمیع سرمایه‌های خرد مردمی و افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی دست یافته‌اند.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری آنلاین به نقل از  ایسنا، کارشناسان معتقدند بخش تعاون از ظرفیت‌های اقتصادی و اجتماعی بالایی برخوردار است و سهم بسزایی در رشد و توسعه اقتصادی، تولید ناخالص داخلی و ایجاد اشتغال مولد و پایدار دارد؛ از این رو چنانچه رشد و توسعه تعاونی‌ها به‌اندازه‌ای باشد که اکثریت مردم را در برگیرد، ضمن خلق فرصت‌های شغلی به کاهش نرخ بیکاری و توزیع عادلانه درآمد در جامعه منجر خواهد شد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

اشتراک گذاری
توئیت
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
ارسال
ایمیل

آپارتمان سپر تورم شد

تحرک بازار مسکن در دومین ماه از پاییز امسال در حالی رقم خورد که به دلیل پایان فصل جابه‌جایی انتظار رشد حدود ۷ درصد قیمت‌ها و ۴۸ درصد معاملات دور از ذهن بود؛ اما کارشناسان معتقدند نوسانات نرخ ارز، بخشی از سرمایه‌ها را به منظور محافظت در برابر تورم به سمت بازار ملک سوق داد.

تمدید مهلت ساماندهی ۵۴ قلم لوازم یدکی فاقد شناسه کالا تا پایان سال

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه مهلت ساماندهی ۵۴ قلم لوازم یدکی فاقد شناسه کالا تا پایان سال تمدید شد، تاکید کرد که از ابتدای سال آینده، تمامی لوازم یدکی مشمول طرح در سطح عرضه، بایستی دارای کد رهگیری باشند.

از نظر ظرفیت دریایی و بندری کمبودی نداریم/حمل‌ونقل دریایی کشور باید متحول شود

در ایران از نظر ظرفیت دریایی و بندری کمبودی نداریم، اما مردم دریا و ظرفیت‌های دریایی کشور را به خوبی نمی‌شناسند، از این رو لازم است بسترهای لازم برای توسعه دریا در کشور فراهم شود و با الگوبرداری از کشورهای توسعه‌یافته و بومی‌سازی در برخی موارد، بهبود وضعیت اقتصادی دریا و بندر را برای کشور رقم بزنیم.

حضور هیات‌های تجاری کشورهای منطقه در نمایشگاه آینده چاپ ایران

هیات‌های تجاری چاپ کشورهای افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، روسیه، عراق، اقلیم کردستان و سوریه از نمایشگاه «آینده چاپ ایران» بازدید می‌کنند، این رویداد 20 تا 23 دی ماه در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

وزارت خانه بلاتکلیف

این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید که اول چاه را بکن بعد منار را بدزد؟ در واقع اگر برعکس

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

درآمد ۵۸۶.۰۰۰ میلیارد ریالی بانک ملت از محل اعطای تسهیلات

بانک ملت اطلاعات و صورت های مالی یک ماهه منتهی به پایان آبان ماه سال جاری را منتشر کرد که بر اساس آن، این بانک خصوصی در ۸ ماهه ابتدای سال از محل اعطای تسهیلات، بیش از ۵۸۵.۷۸۴ میلیارد ریال درآمد در حساب های خود منظور کرده است.

اقتصاد روسیه همچنان درگیر چالش

یک نظرسنجی تجاری امروز (دوشنبه) نشان داد که شرایط صنعت خدمات روسیه برای دومین ماه متوالی در نوامبر کاهش یافته است زیرا شرکت‌ها همچنان با فشار تحریم‌های غرب، تقاضای ضعیف مصرف‌کنندگان در داخل و چالش‌های لجستیکی مواجه هستند.