به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین؛

فدرال رزرو در ماه مارس نرخ بهره را کاهش نخواهد داد

فدرال رزرو

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ماه ژانویه اعلام کرد که بانک مرکزی بعید است نرخ‌ها را در ماه مارس آغاز کند، زیرا کارشناسان مشاغل ژانویه گزارش داده‌اند که هیچ کاهشی در ماه آینده اتفاق نمی‌افتد.بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، اکنون سرمایه گذاران انتظار دارند که فدرال رزرو در ماه می یا ژوئن کاهش نرخ بهره را آغاز کند.

سهام در ابتدا سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران در مورد نظرات پاول فکر می کردند. اما هر سه شاخص اصلی همچنان در ژانویه رشد کردند و شاخص S&P 500 در روز جمعه برای اولین بار بالای سطح ۵۰۰۰ بسته شد.

سیگنال جنگ طلبانه فدرال رزرو برای سرمایه گذاران چه معنایی دارد؟

مت اورتون، استراتژیست ارشد بازار در مدیریت سرمایه گذاری ریموند جیمز گفت: من همیشه با کل ایده کاهش نرخ بهره در ماه مارس مخالف بوده ام. با داده هایی که ما در اختیار داشتیم، به نظر نمی رسید هیچ معنایی داشته باشد.

من فکر می کنم آنچه برای خود بازارها مهم است این واقعیت است که فدرال رزرو سیگنال داده است که قصد دارند نرخ بهره را کاهش دهند. بنابراین، آنها در مقطعی از سال جاری نرخ‌ها را کاهش خواهند داد، احتمالاً می یا ژوئن اولین کاهشی باشد که ما دریافت می‌کنیم.

ما احتمالاً به اندازه‌ای که بازار فکر می‌کند، کاهش نرخ‌ها را نخواهیم داشت این احتمالاً به این معنی است که در کوتاه‌مدت کمی کاهش می‌یابد زیرا بازار آنچه را که فدرال رزرو واقعاً قرار است انجام دهد هضم می‌کند.

اما از نقطه نظر سرمایه‌گذاری، این واقعیت که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ‌ها می‌کند به من می‌گوید که پول در حاشیه پنهان می‌شود و تلاش می‌کند بازدهی را در صندوق‌ها و اوراق بهادار بازار پول کوتاه‌مدت به دست آورد. باید خانه جدیدی پیدا کند، زیرا نرخ‌های اولیه پس از شروع کاهش، به سرعت پایین می‌آیند تا با [نرخ] وجوه بانک مرکزی مطابقت داشته باشد.

من سهام های با سرمایه کوچک را بسیار دوست دارم، بدیهی است که کاهش نرخ ها برای [کالاهای کوچک] مفید خواهد بود. شرکت های کوچکتر اهرم بیشتری برای اقتصاد ایالات متحده دارند، بنابراین از بسیاری جهات تعجب آور است که شرکت های کوچک تا به حال عملکرد بهتری را شروع نکرده اند، زیرا خود اقتصاد در وضعیت بسیار بهتری از آن چیزی است که من فکر می کنم بسیاری از مردم انتظار داشتند.

من به مشتریان در زمینه هایی مانند پرداخت کنندگان سود سهام مشاوره داده ام. رشد سود سهام به ویژه، مراقبت های بهداشتی، صنایع، به ویژه نزدیک به شور، هزینه های زیرساختی، هزینه های دفاعی. بسیاری از زمینه ها وجود دارد که درآمد شما … دوباره شروع به افزایش سرعت می کند، و این چیز خوبی است.

 مدیران کسب و کار نگران انتخابات هستند

رهبران کسب و کار ایالات متحده حتی با وجود نگرانی آنها در مورد انتخابات ریاست جمهوری آینده، نسبت به جهت گیری اقتصاد احساس خوش بینی بیشتری دارند.

بر اساس معیار اعتماد مدیر عامل برای سه ماهه اول که توسط هیئت کنفرانس منتشر شد، برای اولین بار در دو سال گذشته، خوش بینی بر بدبینی مدیران عامل برتری دارد.

این نظرسنجی نشان داد که ۳۶ درصد از مدیران عامل انتظار دارند که شرایط اقتصادی در کوتاه مدت بهبود یابد که نسبت به ۱۹ درصد در سه ماهه گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این یافته ها منعکس کننده اعتماد به نفس فزاینده در فرود نرم است – چیزی که تا یک سال پیش بسیار بعید به نظر می رسید.

در نشانه دیگری مبنی بر کاهش ترس از رکود، تنها ۲۷ درصد از مدیران عامل انتظار دارند که شرایط اقتصادی طی شش ماه آینده بدتر شود. این از ۴۷ درصد در نظرسنجی سه ماهه چهارم کاهش یافته است با این حال، رهبران کسب و کار نگران این هستند که چگونه وضعیت سیاسی می تواند بر تجارت آنها تأثیر بگذارد.

بر اساس گزارش هیئت کنفرانس، اکثر مدیران اجرایی (۵۱ درصد) می گویند که عدم اطمینان سیاسی در آستانه انتخابات ۲۰۲۴ بزرگترین چالش ایالات متحده خواهد بود که بر کسب و کارها در سال جاری تأثیر می گذارد.

 

پایان پیام./

به این مطلب امتیاز دهید.
تبلیغات