https://www.dsarmaye.ir/?p=11727

وزیر اقتصاد از بانک مرکزی درخواست کرد

مشوق‌هایی برای بانکداری نوین ارائه کنید

202203108414027156_Orig
وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن گلایه از بالا بودن غیر متعارف هزینه مبادله در اقتصاد و همچنین چسبندگی شبکه بانکی به روش‌های سنتی،‌ گفت: در این راستا از بانک مرکزی می‌خواهم با در نظر گرفتن مشوق‌هایی برای بانک‌هایی که از الگوی سنتی خود فاصله گرفته‌اند، سایر بانک‌ها را هم به سمت خدمات نوین تشویق کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سرمایه‌گذاری آنلاین به نقل از ایسنا، سید احسان خاندوزی امروز (دوشنبه) در مراسم رونمایی از سامانه بانک ملت ضمن با اشاره به بالا بودن هزینه مبادله اظهار کرد: این موضوع فعالان اقتصادی را از یک طرف و فعالان خرد اقتصادی از جمله خانوارها را از طرف دیگر درگیر کرده است؛ بطوریکه هر دو طرف برای فعالیت‌های اقتصادی خود با زحمت هزینه و فرآیند زمان‌بری مواجه هستند.

وی ادامه داد: هر چقدر بتوانیم استهلاک را کاهش بدهیم، شعار سال تحقق خواهد یافت و بخش زیادی از دلنگرانی‌های فعالان اقتصادی کاهش می‌یابد.

وزیر اقتصاد با اشاره به بانکداری دیجیتال، گفت: بانکداری دیجیتال در کنار سایر مزایا ثمرات زیادی برای بانک‌های تجاری کشور از محل کاهش هزینه‌ها دارد.

خاندوزی ادامه داد: البته علیرغم ظرفیت زیادی که از سمت فرهنگ پذیری مردم در زمینه پذیرش اقتصاد دیجتیال وجود دارد و همچنین زیرساخت‌های فنی کشور آمادگی این موضوع را دارند؛ بطوریکه می‌توانیم برای کشورهای همسایه به صورت نمونه عمل کنیم اما چسبندگی شبکه بانکی به روش‌های سنتی بالاست.

وی ادامه داد: در این راستا از بانک مرکزی می‌خواهم با در نظر گرفتن مشوق‌هایی برای بانک‌هایی که از الگوی سنتی خود فاصله گرفته‌اند، سایر بانک‌ها را هم به سمت خدمات نوین تشویق کند.

وزیر اقتصاد همچنین با اشاره به مزایای قراردادهای الکترونیک گفت: این قراردادها در احقاق حق فعالان اقتصادی و شفافیت اقتصادی تاثیر داشته است و طبق قانون مجلس مکلف هستیم به این سمت حرکت کنیم. بر این اساس اگر حقوق افراد در برابر شبکه بانکی ضایع شود می‌توانند از حق خود دفاع کنند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

کد خبر: 11727

اشتراک گذاری
توئیت
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
ارسال
ایمیل

دهمین یادواره شهدای بانک صادرات ایران برگزار شد

همزمان با دهه مبارک فجر دهمین یادواره شهدای بانک صادرات ایران با حضور جمعی از مدیران عالی، کارکنان ایثارگر و خانواده ٩٠ شهید این بانک از سراسر کشور، پنج‌شنبه ١٣ بهمن سال جاری در مشهد مقدس برگزار شد.

بررسی راهکارهای اجرای موفق قانون شناسه کالا در ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هفتاد و دومین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" راهکارها و پیامدهای اجرای قانون شناسه کالا برای قطعات و لوازم یدکی ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

سقوط در ابتدا، صعود در انتها

با این که شاخص کل بورس این هفته را با سقوط آغاز کرد و این سقوط در روز دوم نیز ادامه یافت، اما در پایان هفته ورق به نفع شاخص برگشت و روند صعودی شاخص آغاز شد.

مبلغ ورودی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار تعیین شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با اشاره به مصوبه امروز این کمیسیون گفت که حقوق ورودی واردات گوشی های تلفن همراه خارجی بالای ۶۰۰ دلار برابر ١۵ درصد تعیین می شود. واردات گوشی در سایر رویه‌ها به ماخذ دو برابر محاسبه و دریافت خواهد شد.