درباره ما + تماس با ما

https://www.dsarmaye.ir/?p=12767

گذری بر تحولات بازار ارز و طلا

نوسان های بی جان

بازار ارز در روزهای ابتدایی هفته نوسان محدودی داشت. ثبات نسبی قیمت دلار در حالی رخ داد که برخی معامله گران تلاش زیادی کردند تا با برجسته کردن برخی اخبار سیاسی، بازار را به سوی سطوح قیمتی بالاتر ببرند و در مقابل بانک مرکزی که بازارساز خوانده می شود برای افت قیمت، عرضه ای قابل توجه داشت.
طلا و ارز

بازار ارز در روزهای ابتدایی هفته نوسان محدودی داشت. ثبات نسبی قیمت دلار در حالی رخ داد که برخی معامله گران تلاش زیادی کردند تا با برجسته کردن برخی اخبار سیاسی، بازار را به سوی سطوح قیمتی بالاتر ببرند و در مقابل بانک مرکزی که بازارساز خوانده می شود برای افت قیمت، عرضه ای قابل توجه داشت. در این هفته فروش اوراق دلار آتی هم مورد توجه قرار گرفت به گونه ای که خریداران این دلار، ارز را با قیمت حدود بازار امسال خریداری می کنند و در سال آینده دلار خود را دریافت می نمایند.
سیاست‌های ارزی جدید نهاد بازار‌ساز نیز سبب شد تا تقاضا‌های خرد جامعه با اختلاف قیمتی محسوسی نسبت به نرخ‌های آزاد، در معاملات توافقی از بازار جمع شود و بدین ترتیب از شلوغی هسته مرکزی بازار کاسته شود.در این میان و در حالی ثبات قیمتی در بازار داخل وجود داشت، در بازارهای کشورهای همسایه مانند استانبول و هرات هم تحول خاصی رخ نداد و در آن بازار ها هم ثبات نسبی وجود داشت. تجربه نشان می دهد در صورتی که نرخ دلار در بازار های مجاور رشد کند ممکن است، قیمت های ایران را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
روند صعودی قیمت طلا
هر گرم طلای 18 عیار از ابتدای شهریورماه تا کنون رشد حدود 280هزار تومانی را تجربه نموده است. در شرایط فعلی بازار طلا مهمترین مقاومت پیش روی قیمت هر گرم طلا بازه‌ی 100 هزار تومانی 1562000-1462000 تومان است. برخی ناظران می گویند با توجه به احتمال رشد قیمت دلار در هفته های آینده طلا نیز ظرفیت و توانایی رشد قیمت دارد و ممکن است در روزها و یا هفته های آینده شاهد رشد قیمت ها در این زمینه باشیم.
هر اونس طلا ۱,۷۴۶ (یک هزار و هفتصد و چهل و شش) دلار
هر گرم طلا ۱۸ عیار ۱,۴۸۹,۳۰۰ (یک میلیون و چهارصد و هشتاد و نه هزار و سیصد ) تومان
هر مثقال طلا ۱۸ عیار ۶,۴۵۴,۰۰۰ (شش میلیون و چهارصد و پنجاه و چهار هزار) تومان
قیمت سکه امامی 16,253,000 (شانزده میلیون و دویست و پنجاه و سه هزار) تومان
نیم سکه ۸,۸۵۰,۰۰۰ (هشت میلیون و هشتصد و پنجاه هزار) تومان رسید.
ربع سکه ۵,۸۵۰,۰۰۰ (پنج میلیون و هشتصد و پنجاه هزار) تومان
هر سکه گرمی در بازار داخلی هم ۳,۳۵۰,۰۰۰ (سه میلیون و سیصد و پنجاه هزار) تومان
ربع سکه ، ۵,۸۵۰,۰۰۰ (پنج میلیون و هشتصد و پنجاه هزار) تومان
هر سکه گرمی در بازار داخلی ۳,۳۵۰,۰۰۰ (سه میلیون و سیصد و پنجاه هزار) تومان

اشتراک گذاری
توئیت
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
ارسال
ایمیل

اقتصاد روسیه همچنان درگیر چالش

یک نظرسنجی تجاری امروز (دوشنبه) نشان داد که شرایط صنعت خدمات روسیه برای دومین ماه متوالی در نوامبر کاهش یافته است زیرا شرکت‌ها همچنان با فشار تحریم‌های غرب، تقاضای ضعیف مصرف‌کنندگان در داخل و چالش‌های لجستیکی مواجه هستند.

خانه در هر منطقه تهران چند؟

طبق آمار بانک مرکزی، بالاترین قیمت هر متر آپارتمان در تهران ۹۵ میلیون و ۱۱۴ هزار تومان و پایین‌ترین قیمت ۲۳ میلیون و ۹۳ هزار تومان در آبان ماه ثبت شده که فاصله ۷۲ میلیون تومانی قیمت در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه را نشان می‌دهد.

بُرد دوباره طلا در مقابل دلار جهانی

قیمت طلا امروز(دوشنبه) افزایش یافت و نزدیک به سطح کلیدی ۱۸۰۰ دلار در نوسان بود زیرا کاهش دلار آمریکا باعث ارزان‌تر شدن شمش قیمت دلار برای خریداران ارزهای دیگر شد.

جنگ دلار و بانک مرکزی

با این که دولت با تمام قدرت برای مهار جهش های دلار تلاش می کند ولی نوسان های دلار هم چنان ادامه دارد و بی ثباتی را به بازار تحمیل می کند.

رکود مانع تورم نمی شود

با این که هیچ نشانه ای از پیدایش رونق در بازار مسکن وجود ندارد و براساس اظهارات فعالان حوزه تولید مسکن، گرانی مصالح ساختمانی باعث گران شدن و افزایش قیمت تمام شده بنا شده است.

وزارت خانه بلاتکلیف

این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید که اول چاه را بکن بعد منار را بدزد؟ در واقع اگر برعکس

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

درآمد ۵۸۶.۰۰۰ میلیارد ریالی بانک ملت از محل اعطای تسهیلات

بانک ملت اطلاعات و صورت های مالی یک ماهه منتهی به پایان آبان ماه سال جاری را منتشر کرد که بر اساس آن، این بانک خصوصی در ۸ ماهه ابتدای سال از محل اعطای تسهیلات، بیش از ۵۸۵.۷۸۴ میلیارد ریال درآمد در حساب های خود منظور کرده است.