https://www.dsarmaye.ir/?p=12123

در ۷ ماهه امسال صورت گرفت

پرداخت ۴۴ هزار میلیارد تومان خسارت‌های بیمه/ افزایش سهم بیمه درمان و عمر

62244468
شرکت‌های بیمه در هفت ماهه سال جاری حدود ۹۶.۸ هزار میلیارد تومان بیمه نامه صادر و حدود ۴۴.۴ هزار میلیارد تومان نیز خسارت پرداخت کرده‌اند که بیش از ۵۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سرمایه‌گذاری آنلاین به نقل از ایسنا، بررسی تازه‌ترین گزارش بیمه مرکزی از عملکرد صنعت بیمه در هفت ماهه سال جاری نشان می‌دهد که حق بیمه تولیدی یعنی بیمه‌نامه‌هایی که در این دوره صادر شده حدود ۹۶.۸ هزار میلیارد تومان بوده است که در مقایسه با سال قبل از آن ۶۲.۲ درصد افزایش دارد.

این در حالی است که ۳۲ درصد از پرتفوی حق‌بیمه تولیدی در بازار بیمه طی این مدت به رشته بیمه درمان و مازاد، ۲۹.۱۲ درصد به بیمه شخص ثالث و مازاد و ۱۳.۳ درصد به بیمه زندگی (عمر) تعلق دارد.

در هفت ماهه اول سال ۱۴۰۱، سهم بخش غیردولتی از حق بیمه تولیدی و از خسارت پرداختی صنعت بیمه به ترتیب ۷۵.۲ و ۷۲.۲ درصد است.

وضعیت پرداخت خسارت در صنعت بیمه

در رابطه با وضعیت بیمه‌ها از نظر پرداخت خسارت در هفت ماهه سال جاری نیز شرکت‌های بیمه در مجموع حدود ۴۴.۴ هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل ۵۳.۴ درصد رشد داشته است.

البته، ۳۹.۸ درصد از خسارت پرداختی در بازار بیمه طی این مدت به رشته بیمه درمان، ۳۰ درصد به بیمه شخص ثالث و مازاد و ۹.۱ درصد به بیمه زندگی(عمر) مربوط می شود.

در این زمینه، نسبت خسارت بازار بیمه با ۲.۶ واحد کاهش در مقایسه با هفت ماهه نخست سال قبل به ۴۵.۸ درصد رسید که فقط نسبت خسارت چهار رشته‌ بدنه اتومبیل، درمان، حوادث راننده و شخص ثالث – مازاد (به ترتیب با ۷۱.۸، ۵۶.۹، ۴۹.۷ و ۴۷.۲ درصد) بالاتر از سطح بازار بیمه است.

۳۹.۴ میلیون بیمه‌نامه صادر شد

علاوه بر این، در هفت ماهه امسال ۳۹.۴ میلیون بیمه‌نامه صادر و حدود ۴۲.۹ میلیون فقره خسارت پرداخت شده که نسبت به هفت ماهه نخست سال قبل، به ترتیب ۳.۵ و ۴۵.۴ درصد رشد داشته است.

رشد ۳.۵ درصدی تعداد بیمه نامه‌های صادره در بازار به طور عمده به واسطه رشد این تعداد در دو رشته شخص ثالث-مازاد و حوادث راننده به ترتیب با ۶.۲ و ۴.۴ درصد رشد و هر یک با سهم حدوداً ۳۵ درصدی از کل تعداد بیمه نامه‌های صادره بوده است.

همچنین، افزایش ۴۵.۴ درصدی تعداد موارد خسارت پرداختی بازار، بیشتر به دلیل رشد ۴۰.۴ درصدی این تعداد در بیمه درمان با سهم عمده (۹۱.۲ درصد) از تعداد خسارت‌های پرداختی بازار بیمه بوده است.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

کد خبر: 12123

اشتراک گذاری
توئیت
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
ارسال
ایمیل

دهمین یادواره شهدای بانک صادرات ایران برگزار شد

همزمان با دهه مبارک فجر دهمین یادواره شهدای بانک صادرات ایران با حضور جمعی از مدیران عالی، کارکنان ایثارگر و خانواده ٩٠ شهید این بانک از سراسر کشور، پنج‌شنبه ١٣ بهمن سال جاری در مشهد مقدس برگزار شد.

بررسی راهکارهای اجرای موفق قانون شناسه کالا در ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هفتاد و دومین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" راهکارها و پیامدهای اجرای قانون شناسه کالا برای قطعات و لوازم یدکی ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

سقوط در ابتدا، صعود در انتها

با این که شاخص کل بورس این هفته را با سقوط آغاز کرد و این سقوط در روز دوم نیز ادامه یافت، اما در پایان هفته ورق به نفع شاخص برگشت و روند صعودی شاخص آغاز شد.

مبلغ ورودی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار تعیین شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با اشاره به مصوبه امروز این کمیسیون گفت که حقوق ورودی واردات گوشی های تلفن همراه خارجی بالای ۶۰۰ دلار برابر ١۵ درصد تعیین می شود. واردات گوشی در سایر رویه‌ها به ماخذ دو برابر محاسبه و دریافت خواهد شد.