درباره ما + تماس با ما

https://www.dsarmaye.ir/?p=12837

بورس دو نیمه متفاوت داشت؛

گزارش پایانی بورس یکم آذر ۱۴۰۱ / موتور شاخص کل دیر روشن شد

اولین روز آذر برای بورس ناامیدکننده شروع شد و امیدوارکننده به پایان رسید. هر چند شاخص کل در نهایت افت حدود ۹۰۰ هزار واحدی را تجربه کرد اما از میانه‌های بازار شاهد برگشت نسبی شاخص کل به لیدری خودرویی ها بودیم. ارزش معاملات هم در حالی به حدود ۳هزار میلیارد تومان رسید که تا میانه‌های بازار در سطح یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان قرار داشت.
بورس+2

به گزارش دنیای سرمایه گذاری آنلاین به نقل از اقتصادآنلاین؛ در حالی معاملات اولین روز یکم آذر به پایان رسید که بازار به دو نیمه تقسیم شد. در نیمه اول شاهد یک بازار سرد و کم رونق بودیم و در  نیمه معاملات، رونق نسبی را تجربه کرد.

 شاخص کل بورس که در نیمه اول بازار تحت تاثیر معاملات پالایشی‌ها و فلزی‌ها کاهش یافته بود، در نیمه دوم بازار با لیدری خودرویی‌ها کمی از عقبگرد خود را جبران کرد. در نهایت شاخص کل اولین روز آذر ماه را با کاهش بیش از ۹۰۰ واحدی به پایان برد.

فولاد، شپنا، شتران و فملی بیش‌ترین تاثیر را در کاهش شاخص کل داشتند و خساپا و خبهمن نیز از افت بیش‌تر شاخص کل جلوگیری کردند.

بر خلاف شاخص کل، شاخص هم وزن صعودی بود و توانست با افزایش بیش از هزار واحدی تا سطح ۴۰۵ هزار واحدی بالا بیاید.
حقیقی ها نیمه دوم برگشتند

ارزش معاملات خرد در معاملات امروز در حالی به حدود ۳هزار میلیارد تومان رسید که تا ساعت ۱۱ ارزش معاملات خرد در حدود یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان بود. موضوعی که نشان می‌دهد در نیمه دوم رونق نسبی به بازار برگشت.

جریان پول حقیقی نیز دو نیمه متفاوت را تجربه کرد؛ تا ساعت ۱۱ خروج بیش از ۴۰ میلیارد تومان پول حقیقی ثبت شد اما در نیمه دوم حقیقی‌ها حدود ۱۵۰ میلیارد تومان پول وارد بازار کردند تا در نهایت در بازار امروز شاهد ورود بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان پول حقیقی باشیم.

«شپنا» با ۲۱.۵ میلیارد تومان رکورددار خروج پول حقیقی در معاملات امروز بود. «فملی» با ۱۸ و «خودرو» با ۱۳ میلیارد تومان در رتبه‌های بعدی خروج پول حقیقی قرار داشتند.

در نقطه مقابل حق تقدم «گدنا» بیش از ۸۶ میلیارد تومان ورود پول حقیقی را ثبت کرد. «خساپا» با ۸۵ و «وساپا» با ۱۶ میلیارد تومان هم از نمادهایی با بیش‌ترین ورود پول حقیقی بودند.

منبع:اقتصاد آنلاین
انتهای پیام/
اشتراک گذاری
توئیت
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
ارسال
ایمیل

جزئیات عرضه فیدلیتی و دیگنیتی در بورس

پای فیدلیتی و دیگنیتی درحالی برای مرتبه دیگر به بورس کالا باز شده که قرار است طی عرضه این دو خودرو، برای نخستین مرتبه دیگنیتی پرستیژ هم در بستر این بازار عرضه شود.

ارتقا عملکرد صندوق های سرمایه گذاری، با ورود «فراصندوق ها» به بورس

رضا درخشان‌فر از تاثیر مثبت «صندوق در صندوق‌ها» بر بازارسرمایه می‌گوید و معتقد است با صدور مجوز فعالیت «فراصندوق‌ها» توسط سازمان بورس، شاهد افزایش رقابت و کیفیت عملکرد مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس خواهیم بود.

قیمت سکه امروز نهم آذر ۱۴۰۱

​قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز نهم آذر ماه ۱۴۰۱ به ۱۷ میلیون ۵۰ هزار تومان رسید.

وزارت خانه بلاتکلیف

این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید که اول چاه را بکن بعد منار را بدزد؟ در واقع اگر برعکس

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

درآمد ۵۸۶.۰۰۰ میلیارد ریالی بانک ملت از محل اعطای تسهیلات

بانک ملت اطلاعات و صورت های مالی یک ماهه منتهی به پایان آبان ماه سال جاری را منتشر کرد که بر اساس آن، این بانک خصوصی در ۸ ماهه ابتدای سال از محل اعطای تسهیلات، بیش از ۵۸۵.۷۸۴ میلیارد ریال درآمد در حساب های خود منظور کرده است.

اقتصاد روسیه همچنان درگیر چالش

یک نظرسنجی تجاری امروز (دوشنبه) نشان داد که شرایط صنعت خدمات روسیه برای دومین ماه متوالی در نوامبر کاهش یافته است زیرا شرکت‌ها همچنان با فشار تحریم‌های غرب، تقاضای ضعیف مصرف‌کنندگان در داخل و چالش‌های لجستیکی مواجه هستند.