https://www.dsarmaye.ir/?p=20216

۲۸ سد بیش از ۵۰ درصد آب دارند

62441843
براساس آخرین آمار ارائه شده از بین ۵۲ سد مهم شرب -کشاورزی تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه، ۲۸ سد بیش از ۵۰ درصد آب دارند.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری آنلاین به نقل از ایسنا، در حال حاضر میزان ورودی آب به سدهای کشور تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه، معادل ۳۱ میلیارد و ۹۹ میلیون مترمکعب بوده که این عدد در مقایسه با سال گذشته که عددی معادل ۲۵ میلیارد و ۱۲ میلیون مترمکعب بود، ۲۷ درصد کاهش داشته است، همچنین میزان خروجی از مخازن سدهای کشور در این تاریخ معادل ۱۸ میلیارد و ۹۰ میلیون مترمکعب ثبت شده که این عدد در قیاس با سال گذشته که عددی معادل ۱۷ میلیارد و ۱۴ میلیون مترمکعب بوده، بیانگر کاهش ۱۰ درصدی است.

در شرایط کنونی حجم آب موجود در مخازن ۳۲ میلیارد و ۱۴ میلیون مترمکعب ثبت شده که نسبت به سال گذشته که عددی معادل ۲۷ میلیارد و ۱۹ میلیون مترمکعب بوده ۱۸ درصد افزایش داشته و درصد پرشدگی مخازن سدهای کشور به عدد ۶۵ درصد رسیده است.

 

وضعیت سدهای مهم (شرب  – کشاورزی) بیانگر این است که در ۲۸ سد درصد پرشدگی بیش از ۵۰ درصد است به طوری که سد زنجیره کارون ۹۸ درصد و سد دز ۱۰۰ درصد  و سد چره استان خوزستان ۸۲ درصد آب دارند. همچنین در سد شهید قنبری استان آذربایجان غربی ۷۴ درصد، سد استقلال ۵۱ درصد و سد جگین استان هرمزگان ۹۸ درصد پر هستند.

سد تالوار استان زنجان و سد رودبار استان لرستان ۱۰۰ درصد، سد درودزن، ملاصدرا ۵۸ درصد و سد سلمان فارسی استان فارس ۶۶ درصد پر هستند. همچنین در استان کرمانشاه نیز سد داریان ۹۷ درصد و در استان سیستان و بلوچستان، سد پیشین ۸۱ درصد و سد ریزدان ۸۰ درصد و سد خیرآباد ۶۸ درصد و سد ماشکید اولیا استان سیستان و بلوچستان ۵۵ درصد پر هستند.

در این بین نیز سد رئیسعلی دلواری استان بوشهر ۲۶درصد، سد چره استان خوزستان ۹۱ درصد، سد درودزن ملاصدرا استان فارس ۵۸ درصد، سد زاینده رود استان  اصفهان ۵۰ درصد، سد ماشکید علیا استان سیستان و بلوچستان ۵۵ درصد، سد دز استان خوزستان ۲۷ درصد، سد گلپایگان، کوچری حوضه قمرود ۴۰ درصد، سد آزاده استان کردستان ۸۶ درصد، سد کوثر کهگیلویه و بویراحمد ۱۱درصد، سد داریان استان کرمانشاه ۹۷ درصد و سد پیشین استان سیستان و بلوچستان ۸۱ درصد نسبت به سال قبل پر شرشدگی بیشتری دارند.

 

همچنین ارتفاع کل ریزش‌های جوی کشور معادل ۱۹۳.۵میلی‌متر بوده که این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره مشابه درازمدت ۲۲۹.۳ میلی‌متر ۱۶ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته که عددی معادل ۱۸۲.۳ میلی‌متر بوده ۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

انتهای پیام

کد خبر: 20216

اشتراک گذاری
توئیت
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
ارسال
ایمیل

روز سیاه نفت در بازار جهانی

قیمت نفت پس از سقوط بیش از چهار درصدی که شب گذشته تجربه کرد، در معاملات روز چهارشنبه به دلیل نگرانی‌ها نسبت به کندی تقاضای چین برای سوخت، به روند نزولی خود ادامه داد.

صادرات نفت روسیه در اوج سه ماهه ماند

صادرات نفت روسیه به بازارهای بین‌المللی کاهش پیدا کرده است اما همچنان هیچ نشانه قابل توجهی از کاهش تولیدی که کرملین اصرار دارد این کشور انجام می‌دهد را نشان نمی‌دهد.

بیشتر خرید کنید، بیشتر یارانه بگیرید!

با گذشت حدود یک سال از گام جدید اصلاحات یارانه‌ای که از سوی دولت سیزدهم کلید خورد، حالا دولت فاز جدیدی از تغییرات یارانه‌ای را آغاز کرده و این بار به سراغ کالابرگ رفته است.

برنامه ای پر از وعده های رویایی

در حالی که وعده‌های سیدابراهیم رئیسی همچنان عمل نشده باقی مانده و معلوم نیست این اندک وعده‌هایی که رئیس‌جمهور فعلی

بررسی راهکارهای اجرای موفق قانون شناسه کالا در ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری”

در هفتاد و دومین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" راهکارها و پیامدهای اجرای قانون شناسه کالا برای قطعات و لوازم یدکی ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 63 (اسفند 1400) با آثار و گفتاری از: محمد جعفر ایرانی امیر محمودزاده مسعود ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 64 (فروردین1401) با آثار و گفتاری از: ‌حسین حسینزاده علی اوسط اکبری مقدم سیروس ...

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 65(اردیبهشت 1401) با آثار و گفتاری از: حمدجواد آقا جری احمدرضا شفیعی احمدعلی بیگ ...

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66

دانلود ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره 66 (خرداد 1401) با آثار و گفتاری از: داود کشاورزیان مسعود نصرآزادانی مهدی حاجی ...

نوسان در بازه متعارف

با این که در اردیبهشت گذشته جدود 30 درصد از ارزش بازار سهام در نوسان های منفی شاخص کل، نابود شد اما با این حال در میان معامله گرانی که ماندن در بازار را به ترک آن ترجیح داده اند هم چنان امید وجود دارد

مبلغ یارانه کالابرگ الکترونیک بیشتر شد

وزیر تعاون،کار رفاه اجتماعی از افزایش ۸۰ هزار تومانی مبلغ یارانه کالابرگ الکترونیک خبر داد و اعلام کرد این طرح از هفته آینده اجرا می‌شود و همه یارانه‌بگیران یا هر عضو از خانواده‌هایشان که ۴۰۰ هزار تومان دریافت نقدی یارانه دارند، در صورت استفاده و خرید کالابرگ الکترونیکی مبلغ یارانه آنها به ۴۸۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.