به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری آنلاین؛

۵ خط انتقال آب دریا به فلات مرکزی ایران

5 خط انتقال آب دریا به فلات مرکزی

به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری آنلاین؛ عیسی بزرگ‌زاده، سخنگوی صنعت آب با اشاره به اهمیت نقشه راه آب در راستای متنوع‌سازی منابع آبی کشور، اظهار داشت: منابع آب نامتعارف نظیر آب دریا یا پساب تصفیه شده از جمله منابعی است که در نقشه راه آب، بار قابل توجهی از نیاز را به دوش خواهد کشید و ۵ خط انتقال آب دریا به فلات مرکزی ایران در حال انجام است.

وی افزود: این خطوط برای فلات مرکزی می باشد و برای شیرین‌سازی برنامه توسعه آب برای نوار ساحلی کشور نیز در دستور کار قرار گرفته است.

سخنگوی صنعت آب با اشاره به برنامه کوتاه مدت توسعه استفاده از آب دریا گفت: ۵ خط آب دریا هم اکنون در حال فعالیت است که بعد از کام شدن عملیات اجرایی سالانه ۸۲۰ میلیون متر مکعب آب به فلات مرکزی ارسال می‌کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: اولویت اصلی تامین نیاز شرب و صنایع خطوط انتقال آب از دریا به سمت فلات مرکزی است.

بزرگ‌زاده در تشریح پیشرفت فیزیکی طرح‌های انتقال آب از دریا به فلات مرکزی گفت: خط اول موسوم به واسکو ۹۷.۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، خط اصفهان ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی ثبت کرده است، خط فارس در فاز اول ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، و دو خط کریدور شرق و خط دوم واسکو نیز به ترتیب ۱۳ و ۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

بزرگ‌زاده بیان کرد: همانطور که گفتم، تامین از منابع آب نامتعارف نظیر دریا یکی از راهکارهای پیش روی ماست و اقدامات سمت مصرف برای صرفه‌جویی در مصارف شرب و کشاورزی با ابزارهای نوین نظیر هوشمندسازی کنتورها در دستور کار قرار گرفته است.

پایان پیام./

به این مطلب امتیاز دهید.
تبلیغات